A 4 / Kuba a Pilař architekti

přednáška z cyklu Offcity architekti
čtvrtek 22. října 2009 od 18 hodin
budouva FCHT Univerzity Par­dubice

Ve čtvrtek 22. října 2009 proběhla další ze série přednášek Offcity architekti, tentokráte s architekty La­dislavem Kubou a Tomášem Pilařem, kteří jsou autory nové budouvy FCHT Univerzity Par­dubice. Oproti předchozím se tato přednáška uskutečnila přímo na půdě diskutované univerzitní budovy. Těm, kdo se nezúčastnili, přinášíme alespoň menší report a fotoreport …

Díky tomu, že jsme mohli univerzitní budovu v doprovodu architektů řádně probrouzdat, získala tato přednáška docela jiný rozměr. Nadto jsme měli to štěstí si prohlédout zde instalovanou uměleckou přehlídku E.A.S.T. Nano, kterou srdečně doporučuju k návštěvě.

Co mě osobně na přednášce Kuby a Pilaře zaujalo nejvíce je fakt, že vrátnice čili recepce jsou věc komplikovaná … že vrátní a vrátné čili recepční je plémě náročné na komfort. A i když se architekti moc snaží, stejnak veškerá architektura vezme v případě vrátnic dříve či později za své …Mimochodem, k podobné informaci jsem se nezávisle na této dostala o necelý týden později v rámci přednášky Cuboid architektů.

Inu, zajímavé …

Škoda, že v rámci přednášky nedošlo k více názorovým střetům, mohlo to být docela zajímavé … víme, že univerzitní budova je vnímaná velice různorodě, a tak jsme se těšili, že se mezi příchozími objeví více nesouhlasných hlav … ale to se nestalo … nevadí, i tak to byla příjemná přednáška.

www.arch.cz/kuba.pilar