Bylo nebylo 7

Bylo nebylo 7

Dobná nenápadná přístavba v Jindřišské ulici v Pardubicích. Plechová fasáda rozsvítila omšelé prostory přilehlého domu a malého dvorku.

Tesla 2

Tesla 2

Dřívější sláva Tesly jako společnosti budoucnosti a technologického postupu dávno pominula. Dnes je celý areál nepřístupný veřejnosti a čeká se na jeho demolici.

Smrt funkcionalismu

Smrt funkcionalismu

Při revitalizaci veřejného prostoru, nejen v Pardubicích dochází k odstraňování funkcionalistického umění a staveb. Nepíši zde o chátrajících budovách, ale spíše hřištích, sochách, plastikách a pamětních deskách.

Zákazy

Zákazy

Po revitalizaci parků v Pardubicích se začali objevovat nové cedule u jejich vstupů, které jsou plné zákazů. Někdy si říkám že by bylo jednoduší napsat co se ve veřejném prostranství smí. Jsem si vědom toho že zákazy se zde píší aby lidé neničili veřejný prostor ale… Opravdu nevím co bych mohl dělat na lávce kromě přecházení.


Barvičky

Barvičky

Chtěl jsem vyzkoušet, jaké by to bylo obarvit domek na náměstí stejně jako barvíme naše školy. Proč si myslíme, že barevné obdelníky a barevné fasády jsou veselé? To je totiž většinou odpověď na otázku – proč je ta fasáda tak barevná. Nebo se jen podvědomě snažíme navodit myšlenku, že škola je veselou záležitostí?

Magnety

Magnety

Magnetické vizitky jsou již v oběhu a nebojíme se je použít. Kdo nějakou někde uvidí, tak ať ji vyfotí a fotku mi pošle, já ji umístím na web.

Pocitová mapa