A 42 / H3T – Vít Šimek a Tomáš Madro

přednáška Offcity architekti
čtvrtek 30. března 2017 od 19.00
Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice

Po roční odmlce se opět vracíme k cyklu přednášek Offcity architekti, a to s tématem architektonických intervencí. Měřítkově malé architektonické intervence jsou úkazy, které často dokážou zaujmout nejen odborná média a nezřídka tak dosahují většího ohlasu, než velké stavby v centrech měst. Jedná se většinou o dočasné instalace oživující veřejný prostor, vzbuzující zvědavost a kladoucí řadu otázek. Proč takové instalace vznikají? Kdo jsou tvůrci? A co je na nich tak lákavého a provokativního?

Mnozí Pardubáci (a nejen ti) jistě zaznamenali levitující černý domeček v lokalitě tzv. Červeňáku v bývalém vojenském prostoru u řeky Chrudimky. O tomto úkazu koncem loňského roku a počátkem letošního informovala sociální i klasická média, a to v celorepublikovém kontextu. Autoři této instalace jsou architekti ze studia H3T (Vít Šimek a Tomáš Madro), a proto právě oni zahájí letošní cyklus přednášek o architektonických intervencích. Černý domeček je jedním z mnoha vstupů do veřejného prostoru, které má tento ateliér na svědomí. Známé jsou jejich mobilní sauny, instalace v rámci pražského Designbloku či jihlavského MFDF. Co je vedlo k realizaci levitujícího domku? Jsou všechny intervence, které dělají guerillovou akcí? A proč vůbec takovéto akce dělají? Přijďte si poslechnout prezentaci, ale hlavně diskutovat o tom, co znamená architektonická intervence!

Pořádá Offcity z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu OFFCITY 2017. Tento projekt je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.

www.divadlo29.cz , www.h3t.cz

Vstupné: 50 Kč