A 48 / Arch Vader & Ester Havlová

přednáška Offcity architekti
úterý 17. dubna od 19.00
Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice

Offcity architekti, tradiční formát přednášek, který je nedílnou součástí programu projektu Offcity již několik let, se letos zaměří na téma objevování města.

  • Jak znáte Pardubice? Dobře?
  • Myslíte si, že váš pohled na město je všemi sdílený, že většina nahlíží na svůj okolní prostor stejně?
  • Jak město vnímají nepardubičtí?

Nejen na tyto otázky se vám pokusíme dát odpověď prostřednictvím letošních hostů.

Přednášející do Pardubic přijedou vždy v daný den ráno, celý den budou mít na objevování, aby nám večer představili, jaké naše město jejich očima je!

Mnozí z vás již jistě narazili na „temnou stranu architektury“ a veřejného prostoru, facebookovou a webovou stránku, kterou prezentuje Arch Vader. Nedělá si servítky a temné síle jde výrazně po krku. Stránka má skoro 3000 sledujících a svými tipy ji obohacují stovky lidí. Arch Vaderovy postřehy se jistě vrývají pod kůži místním správám.

S temnou silou architektury bude kontrastovat něžná síla vynikající fotografky architektury Ester Havlové, která v roce 2010 získala cenu Czech Grand Design v kategorii Fotograf roku za autorský podíl na monografii Josef Gočár. Další ocenění není třeba vyjmenovávat. Spolupracuje s mnoha současnými českými architekty na prezentaci jejich realizací, kde svou optikou zaznamenává specifickou atmosféru architektury.

Věříme, že večer s Offcity architekty přinese nové pohledy na známá místa, architekturu a veřejný prostor.

Vstupné: 50 Kč

Pořádá Offcity z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu OFFCITY 2018. Tento projekt je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.