A 49 / Aleš Novák & ORA

přednáška Offcity architekti
úterý 29. května od 19.00
Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice

Pokračování tradičního přednáškového cyklu Offcity architekti v inovovaném formátu!

V tomto roce se zaměřujeme na objevování města a přednášející vyzýváme k tomu, aby Pardubice prozkoumali intenzivně a po svém. Hosté do Pardubic, města, které neznají, vždy přijedou v daný den ráno, celý den budou mít na jeho objevování, aby nám večer představili, jaké Pardubice jejich očima jsou.

Aleš Novák je výtvarník, který studoval v Liberci na fakultě architektury, Akademii výtvarných umění a UMPRUM v Praze. Jeho práce je velmi rozmanitá a specificky senzitivní. Využívá jak klasických výtvarných technik (malba, socha,...), tak aktivně pracuje s veřejným prostorem. Jeho práce vždy iniciuje množství otázek.

Budou pro Aleše Pardubice městem otázek anebo odpovědí?

Pokud vás zajímá architektura, jistě jste v poslední době narazili na architektonický ateliér ORA (originální regionální architektura). Mladí architekti, kteří zaujali citlivými a hlavně nápaditými rekonstrukcemi domů, které jsou prezentovány rovněž v odborných zahraničních médiích. Při procházce v lesích u Jánských Lázní narazíte na drobnou realizaci malé lávky u pramene Ernesta Exnera, která harmonicky souzní s okolní přírodou.

Naleznou architekti harmonii také v našem městském prostoru?

Těšíme se nové pohledy na známá místa, architekturu a veřejný prostor, těšíme se na přednášející a vás, že se zapojíte do společné diskuse.

Vstupné: 50 Kč

Pořádá Offcity z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu OFFCITY 2018. Tento projekt je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.