AiR online / Luke Conroy & Anne Fehres (AUS/NL)

Představujeme umělce zapojené do projektu Offcity online residency.

Luke Conroy & Anne Fehres (AUS/NL)

  • "Jsme umělecké duo. Pracujeme především s tématy identity, historie a kultury každodenního života. Projekt, který plánujeme uskutečnit během OFFCITY rezidence, jsme nazvali „Zprávy z domova“. Uskutečnili jsme ho dosud 6 zemích . Jeho prostřednictvím zkoumáme smysluplné, ale často přehlížené nebo opomíjené příběhy místní komunity. Obvykle se sběru a průzkumu příběhů věnujeme v konkrétním městě "osobně". V tomto případě jej však zakusíme jeho uskutečnění ve virtuálním prostoru.“

Luke (* 1990, Austrálie) a Anne (* 1988, Nizozemsko) jsou tvůrčí dvojicí spolupracující od roku 2016. Projekty, které vytváří, propojují zkušenosti Luka jako sociologa a Anny jako dokumentaristky. Ve společné tvorbě využívají širokou škálu médií, zahrnující fotografii, digitální umění, textilní design, video a instalaci.

Výzva pro Pardubice!

  • Podělte se s námi o své drobné příběhy, záhady, nevšednosti i osobní úvahy o Pardubicích. Přispět můžete krátkým textem i obrázkem, u kterého vám nebude proti srsti, když se stane součástí uměleckého díla. Sesbíraný materiál se stane podkladem pro náš projekt realizovaný v rámci Offcity online rezidence.
  • Vaše příspěvky sdílejte zde