W 29 / Breaking Barriers: Tanec a kamera

W 29 / Breaking Barriers: Tanec a kamera

Dílna, která propojuje kinematografii a tanec - choreografii. Budeme zkoumat vztah kamery a fyzického pohybu.

pátek 3. června – neděle 5. června 2022
Sklepní scéna TERÉN (budova Husa na provázku) & veřejné prostory města / Brno AiR 2022 / Alexandra Alissa Novitchkova

AiR 2022 / Alexandra Alissa Novitchkova

OFFCITY zareagovalo na aktuální dění na Ukrajině a prostřednictvím platformy Art-in-res nabídlo svůj rezidenční prostor a alespoň malou podporu tvůrčím osobnostem prchajícím z Ukrajiny. Naší hostkou se stala politoložka a lidskoprávní aktivistka Alexandra Alissa Novitchkova.

AiR 2021 / Passepartout Duo

AiR 2021 / Passepartout Duo

Prosincovými hosty OFFCITY rezidenčního programu byla italsko-americká dvojice zvukových umělců Passepartout Duo

Jejich tvůrčí přístup čerpá z široké škály estetiky, zatímco kompozice jsou ukotveny ve složitých systémech a architekturách, které jsou nakonec prezentovány ve formě instalací, nahrávek a živých vystoupení s akustickými a elektronickými nástroji.

AiR 2021 / Michal Kindernay

AiR 2021 / Michal Kindernay

Listopadovým hostem OFFCITY rezidenčního programu byl audiovizuální umělec Michal Kindernay. Společným jmenovatelem jeho tvorby je vždy hluboký zájem o environmentální procesy a ekologická angažovanost.

Offcity LAB #12

Offcity LAB #12

Libercké Offcity diskuze
Téma: Jako ve filmech, i náš projekt Tiskovna začal v garáži. Začal… on je v garáži je vlastně dodnes   V dílně Tiskovny trávíme spoustu času, protože tisknout na knihtisku opravdu není jen o stisknutí jednoho tlačítka. Stroj vyžaduje mnoho zkušeností, praxe a notnou dávku trpělivosti. Ne vždy se nám vše povede, ale když držíte v ruce hotový produkt, velice rychle zapomene na tu dřinu, která pro něj byla zapotřebí. 
25. dubna 2022

Akce Offcity