Automatické divadlo / Paměť mlýnů

informační schůzka, piknik, přátelské setkání na dvorku Automatických mlýnů
úterý 30. května 2017 od 11:00 a od 18:00
Automatické mlýny - dvorek, Pardubice

Znáte Automatické mlýny? Pracovala v nich vaše máma, děda nebo vy sami? A jaké vzpomínky a příběhy s nimi máte spojené? Vybavíte si rytmus strojů a vtipy, které se vyprávěly na směně? Sledovali jste jako děti oblaky mouky, jak propadávají průhlednými trubkami, když vás tam rodiče někdy vzali s sebou? Nebo o Mlýnech nevíte vůbec nic? A baví vás divadlo?

Srdečně vás zveme, abyste se zapojili do projektu komunitního divadla paměti pardubických Automatických mlýnů. Chcete vědět více? Přijďte na první informační setkání.

Projekt komunitního divadla bude probíhat od 2. října 2017 do 26. března 2018, každé pondělí od 18:30 do 21:00 hodin v Divadle 29. Chceme posbírat příběhy a vzpomínky spojené s Automatickými mlýny a na jejich základě vytvořit divadelní představení s místními lidmi – tedy s vámi. Chceme přivést novou energii do tohoto mimořádného prostoru, reflektovat jeho minulost a hledat možné cesty pro jeho budoucnost. Chceme uchovat paměť Mlýnů a skrze divadlo ji sdílet s ostatními. Rádi bychom, aby kolem Mlýnů vznikla komunita, která se bude dál podílet na jejich přerodu. 


Projekt povede režisérka Martina Čurdová. Budeme se scházet jednou týdně v prostoru Divadla 29 a později přímo v Mlýnech, objevovat jejich příběhy a hledat cesty, jak je vyprávět na jevišti. Tvorba představení bude vycházet z principů komunitního divadla, na jehož vzniku se podílí všichni účastníci. Budeme pracovat s dechem, tělem, hlasem, pohybem, objekty, loutkami, …představení může mít nejrůznější podobu, záleží jen na nás. Zveme všechny, kteří mají chuť vyzkoušet si divadlo, poznat nové lidi a společně tvořit! 
Není třeba mít „talent“ ani předchozí zkušenosti. Věříme, že všichni umí hrát divadlo, dokonce i herci. Na začátku dubna odehrajeme v Automatických mlýnech premiéru a pak ještě dvě reprízy. 


Nemáte zájem stát se hercem? Nevadí, vítáme každého, kdo by se rád nějakým způsobem podílel na společném tvořivém procesu (kostýmy, fotografie, hudba, vyprávění příběhů apod.).

Zároveň zveme všechny, kteří znají Automatické mlýny a jejich příběhy, aby se nám ozvali a sdíleli je s námi. Mouka z Pardubic nebude zapomenutá.

Přijďte na informační setkání k projektu Automatického divadla!

Účast na projektu bude zcela zdarma.

Projekt pořádá Offcity z. s. ve spolupráci se spolkem Terra Madoda z. s. a Divadlem 29 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.