F 4 / Město na míru 2011

první ročník festivalu Město na míru, který připravujeme společně s o. s. Město na kole a městem Pardubice
22. září 2011
třída Míru Pardubice

PROGRAM

9.00 – 20.00 STÁNKY S MĚSTSKÝMI KOLY, SKLÁDAČKAMI A DALŠÍMI SPECIALITAMI, VÝSTAVA STUDIÍ ODBORU HLAVNÍHO ARCHITEKTA, HOUPACÍ SÍTĚ A DALŠÍ POSEZENÍ

10.00–12.00 ČARDÁŠ NA ULICI / tanec pro kolemjdoucí

Zastavte se na chvíli a dejte se do tance! Tanečnice a lektorka Ivanka Mariposa Čonková s kytaristou Djangem vás, během vaší každodenní chůze Třídou Míru, zasvětí do kroků vášnivého čardáše.

9.00–13.00 PROGRAM PRO DĚTI / Jindřišská ulice

14.00–15.00 HUSO / koncert

Dvojčlenná hudební smršť, tentokráte v ulicích města…Veselé písně o zvířátkách, dopravních nehodách a o tom, jak se nakonec všichni dobře poměli.

15.00–16.00 FANFÁN TULIPÁN / koncert

Kapela, jejíž žánr bývá pro svou hravost někdy označován jako „Kinder Jazz“. Jejich hudba je plná experimentů, je směsí dynamického jazzu s prvky slovanské tradice i jevištní show. Fanfán rozkvete celou ulici a vy uvěříte v nemožné!

16.00 LENKA BARTŮŇKOVÁ: LÁGRIMA / tanec

Španělský výraz Lágrima znamená v překladu slza. Sólová taneční performance, která měla premiéru na světové výstavě EXPO v Šanghaji 2010.

16.30–18.00 VERTEDANCE: BEZ POHONU / tanec

Aneb jak se pohybovat ve městě bez použití motorových vozidel… Tanečnice ze skupiny VerTeDance vás naučí, jak doslova protančit ulicemi za vaším cílem. Tanec je ekologický, rychlý a hlavně zábavný způsob dopravy. Nažhavte váš osobní motor.

16.3–18:00 NANOHACH NA KOLE! / performance

Outdoorová cykloperformance, co nezná slitování! Ukrutný a nelítostný souboj startují neohrožení a svalově vypracovaní závodníci se sebejistým úsměvem na tváři – mouchy mají svůj cíl. Pot až na krev. A bude hůř…

17.00–19.30 URBAN OFFCITY PIKNIK / delikatesní večeře pro tělo i duši

Společná večeře pod širým nebem. Vlastní jídlo přinesené z domova i nabídka kuchařských specialit přímo na místě. Přineste si svou židli (případně ubrus nebo malé občerstvení) a vychutnejte si jedinečný kulinářský zážitek s mistrem šéfkuchařem Jakubem Follem. Neseďte doma, seďte na Třídě Míru! A chcete-li vědět více, navštivte www.offcity.cz.

17.30 VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE DO PRÁCE NA KOLE

Společné setkání všech účastníků a zakončení soutěže, která probíhala v Pardubicích od začátku září. Kdo vyhraje zájezd dle vlastního výběru?

18.00–18.45 VELKÁ CYKLOJÍZDA

Každoroční projížďka v uzavřených ulicích města na podporu rozvoje cyklistické dopravy.

19.00–20.00 DVA / koncert

Kdo by je neznal. I když jsou DVA, tak je jich občas i víc. Mají totiž moc šikovné holky (meotaro) projektorky. Společně jezdí všude po světě a hrají folklór neexistujících národů. A ač jejich textům nikdo nerozumí, všichni je mají rádi. Elektro akustické duo DVA (kterých bude možná víc) tentokrát na Třídě Míru v pouliční úpravě.

22.00 VIDEO MAPPING NA ZELENÉ BRÁNĚ

Co s ní? … Omítnout či neomítnout? Pokrýt plyšem? Zarůst břečťanem? Zbourat? … Začneme předbranním, to nebude tolik bolet, uvidíme, co to udělá … Za tmy, bez pouličních světel, bez nářadí, barev a štětců nebo dynamitu, jen s projektory. Video mapping předbranní Zelené brány čili projekce na míru. Vizuální zážitek. Iluze nebo skutečnost?