Jaký bude mlýnský dvůr? / dejme hlavy dohromady & piknik

piknik, diskuse a přátelské setkání na dvorku Automatických mlýnů
pondělí 26. června 2017 od 17:00
Automatické mlýny - dvorek, Pardubice

Automatické mlýny nejsou jen ona krásná Gočárova stavba, je to i dvorek, na kterém stojí za to být, hrát si, setkávat se, mít se fajn.

Co by pomohlo tomu, abyste tu rádi trávili svůj volný čas, potkávali se tu s přáteli, hráli si s dětmi? Co byste si přáli? Přijďte na společný piknik a posezení, dejme společně hlavy dohromady, přijďte si promluvit o oživení mlýnského dvora.

CO S SEBOU: Chuť mluvit s ostatními, nápady a možná i něco dobrého.

Chceme si povídat o tom, jak může vypadat zahrada, dvorek a dětské hřiště, které chceme společně s vámi během léta vyrobit. Na úvodní setkání bude navazovat serie workshopů, které se uskuteční během léta (22. a 23. července 2017 mobiliář, 12. a 13. srpna 2017 zahrada a 2. a 3. září 2017 dětské hřiště).

Chcete si zahrát v mlýnech šachovou partii, posedět s přáteli, vypěstovat zeleninu nebo si pohrát se svými dětmi? Napadají vás další představy nebo jen máte chuť přidat ruku k dílu? Zajímají nás vaše názory a nápady.

NĚCO MÁLO O NÁS / PROČ TO DĚLÁME: Jsme skupina přátel, jsme architektky, umělkyně, které spojily síly se spolkem Offcity. Všichni dohromady máme rádi Automatické mlýny, vidíme v nich velký potenciál pro město Pardubice, v němž rádi žijeme. Kateřina Jirsová, Karolína Koupalová a Anička Krtičková mají rozdílné životní, pracovní zkušenosti i rozdílný přístup k veřejnému prostoru. Kateřina se ve své tvorbě pohybuje na hranici volného umění a designu, Karolína je zahradní architektka a Anička scénografka a animátorka. Při hovorech o Automatických mlýnech však všechny podlehly stejnému nadšení, kouzlu místa a začali hledat způsob, jak oživit a kultivovat mlýnský dvůr. Jejich projekt byl vybrán v rámci otevřené výzvy OFFCITY AiR 2017: Zpátky do mlýnů.

Projekt OFFCITY AiR je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu města Pardubic.