Offcity kvarteto

Kvarteto, prší, ferbl a puzzle.
Je nám 5 let, a tak slavíme, že jsme se ještě nerozpadli. Kdo nám upeče dort, to nevíme, ale my vám v rámci oslav upekli kvarteto. To abyste si s námi taky mohli hrát.

Kvarteto to ale není ledasjaké, záleží na vás, jak široko a daleko chcete zajít. Hrajte ho jako karty, poznávejte s ním naše město, mapujte s ním naši historii a úplně nejlépe s ním v kapse přijeďte za námi.

A co v baličku zajímavého najdete?

8A · zásahy · Offcity (neviditelný) festival 2009

Kde se vzalo, tu se vzalo, několik výtvarníků, divadelníků a tanečníků ozvláštnilo jeden pardubický všední den; čtvrtek 17. 9. 2009.

– – – – –

8B · zásahy · Blast off city

Mladí a neklidní architekti rozčeřili v srpnu 2010 spolu s velrybou klidné vody Domu U Jonáše a ukázali nové možnosti, jak vnímat městský kulturní prostor v Pardubicích.

– – – – –

8C · zásahy · Offcity

Jedinečná konstelace komunity a rozhodnutí změnit vztah člověka k veřejnému prostoru, architektuře a umění v Pardubicích.

– – – – –

8D · zásahy · Archicustica

Šest zvukových nahrávek pro 13. bienále architektury v Benátkách 2012. Hrajeme si a zkoušíme hledat vrstvy chybějící v mapách, zachytit genia loci i jedinečnost okamžiku.

– – – – –

7A · festivaly · Automatické kulturní mlýny 1 a 2

Mlýny městu! · Unikátní prostory majitelem bezplatně zapůjčeny · festival iniciovalo a realizovalo Divadlo 29 · 14 spolupracujících subjektů · 38 dobrovolníků!

– – – – –

7B · festivaly · Stanice Pardubice

Na začátku léta 2014 oživila prostor hlavního nádraží série viditelně neviditelných, slyšitelně neslyšitelných a hmatatelně nehmatatelných událostí.

– – – – –

7C · festivaly · Žijeme ve Finsku v Pardubicích

Zahradní slavnost v sobotu 14. 9. 2014 ve finské kolonii v Pardubicích – Ohrazenicích na kopečku mezi ulicemi Mrštíků a Arbesova, zn: pro domácí i přespolní.

– – – – –

7D · festivaly · Město na Míru

Ulice, město; tam se cítíme dobře. Na chvilku jsme si půjčili třídu Míru pro realizaci našich představ. Přednášky, diskuze, performance, workshopy...

– – – – –

6A · výlety · Horní Maršov

Fixy, papíry, sníh a kanec v troubě. Víkend v horách. Nastavili jsme směr a napnuli plachty do dalších Offcity měsíců.

– – – – –

6B · výlety · Rýchorská bouda

Jinde není po sněhu ani památky, jen tady křupe bílý poprašek pod nohama. Novoroční setkání týmu Offcity na východním hřebenu Krkonoš.

– – – – –

6C · výlety · Slovensko

Nejsme v tom sami. Offcity podobných je rozeseto všude dost. Navštěvujeme se, zveme se na diskuse, konference, přednášky. Zvláštní zalíbení pak máme ve Slovensku.

– – – – –

6D · výlety · Benátky

Krása jsou ty Benátky. Jet se podívat na naše věci vystavené na Bienále architektury bylo jako slíznout šlehačku na dortu.

– – – – –

5A · tripy · Chrudimka

Cestou necestou proti proudu řeky Chrudimky, o vodě bez vody a krajině kolem Pardubic 17. 9. 2011 s Jiří Sádlem, botanikem a pábitelem.

– – – – –

5B · tripy · Automatické mlýny

Jedinečná příležitost navštívit Gočárovy Automatické mlýny přilákala 30. 9. 2012 k našemu překvapení stovky zvědavců, Pernštýnské náměstí jich bylo doslova plné.

– – – – –

5C · tripy · Magnum & T-string

Trip je cestou za hranice všedních dní a poznání. Pohled na město z výšky, z místa běžně nedostupného, je fascinujícím poznáním běžného.

– – – – –

5D · tripy · Dukla

Byla neděle 8. 2. 2009, počasí bylo pod psa. Brouzdali jsme dukelským sídlištěm ve stylu sorely, diskutovali o jeho vývoji, architektuře a urbanismu.

– – – – –

4A · intervence · Richard Loskot

Nenápadně nápadný vstup do souhvězdí nádražní mozaiky. Vrstva času, paměť vesmíru, Moravec vs. Loskot, poblikávání hvězd mezi rakem a kozorohem.

– – – – –

4B · intervence · Videomapping

Iluze nebo skutečnost? Starobylé průčelí Zelené brány odráží nájezdy moderních strojů – pro tentokrát s koňmi skrytými pod kapotou.

– – – – –

4C · intervence · Tomáš Vaněk

Z okapu pardubické radnice vypadávají pingpongové míčky popsané slovy básně Vladimíra Burdy. Dole je sem tam někdo sebere. Je 17. 9. 2009. Particip č. 96.

– – – – –

4D · intervence · Obývací pokoj

Architekti Jakub Kopec, Jaroslav Sedlák a Jiří Vítek osvobodili televizní obrazovky a přetvořili je do stavebního materiálu, který zabydluje veřejný prostor.

– – – – –

3A · témata · Offcity memo

Cyklus diskuzních setkání doprovázejících dlouhodobý proces vytváření subjektivní mapy Pardubic, jehož záměrem je oživit paměť míst a navodit sběr hmotných i nehmotných vzpomínek.

– – – – –

3B · témata · Offcity rozhovory

Rozhovory jsou jako hlásná trouba pro názory zajímavých lidí. Schopnost uchovávat a předávat informace, pro které máme vášeň.

– – – – –

3C · témata · Offcity architekti

Architektura jako veřejné téma, o kterém hovoří nejen architekti. Offcity nahlíží pod pokličku architektury, tvorby města.

– – – – –

3D · témata · Offcity diskuze

Iniciujeme dialog. Vytváříme prostor pro komunikaci, zkoumáme společně s umělci a odborníky město a jeho veřejný prostor.

– – – – –

2A · pocity · Obraz

Oči ještě ránem zalepené a náhle víte, že zde by měly kvést růže ...

– – – – –

2B · pocity · Text

Pod povrchem žije město jiným životem. Záblesky vzpomínek na (ne)dávné každodenní cesty. Tajemství míst, která se občas vynoří, aby přitáhla naši pozornost.

– – – – –

2C · pocity · Zvuk

V mlíčňáku, když ještě vypadal jinak a krásně zněl. Vlašák a dvě housky s sebou. Cesta zpět časem, naslouchání minulosti. A já jsem ty.

– – – – –

2D · pocity · Video

Super jízda! Všední i nevšední zážitky obyčejného dne, pomíjivé okamžiky prchající pryč, zachycené v pohybu, v paměti, ve smyčce času.

– – – – –

1A · workshopy · Partyzánské hladce-obrace

Street art, to už dávno není jen graffiti. Zapomeňte na spreje, budoucnost je ve vlně!

– – – – –

1B · workshopyb · V neděli mám premiéru!

Výlet do kuchyně autorského filmového dokumentu s Vítem Klusákem. Non stop jízda dnem i nocí, času není nazbyt, je pátek 23. 9. 2011 a v neděli je premiéra.

– – – – –

1C · workshopy · Zvuky města

Naslouchání městu o víkendu 1. a 2. 5. 2010 s Milošem Vojtěchovským. Obešli bychom se bez očí? Zvuky jako strůjci města, jeho prostoru a jedinečných zážitků.

– – – – –

1d · workshopy · Tajná ozdoba města

Město, jeho poklady, Miloš Tomić, bělehradský režisér a animátor, a banda odvážlivců, kteří se nebojí s citem destruovat krásu našeho milého města.