Offcity ve Světovaru

Offcity bylo pozváno do Plzně na akci s názvem Světovaření 2012 (27. – 30. září 2012). Areál Světovaru, kde se celý program odehrával, čeká v brzku rozsáhlá rekonstrukce a přeměna v kulturní centrum. Díky snahám o.s. Světovar však tento bývalý pivovar žije i dnes, ještě před rekonstrukcí. Cílem Světovaření bylo sezvat na místo osoby a uskupení, které by mohly místní inspirovat především ve smyslu práce s komunitou. Je nám velkou ctí, že jsme mezi nimi byli i my. Děkujeme za pozvání!

Pár postřehů z offcity výletu:

Do Plzně jsme vyrazili s pepem, ve dvou se to táhle vždycky líp. Plzeň nás uhranula! Město tu opanoval pan Sládek s.r.o. Na zdech opolystyrénovaných baráků se tu díky němu hojně zjevují rozměrné nástěnné malby. A to prý Slovany jsou ještě slabý odvar (říkali místní)! Pan Sládek má svého dvorního umělce, jeho jméno si žel bohu nepamatuju. Škoda. Ale myslím, že by mohl spolu s panem Sládkem s.r.o. aspirovat na nějakou současnou uměleckou cenu. Je v tom koncept.

Spali jsme v bazénu, dostali šestilůžák, takže místa k plavání habaděj. Nakonec jsme k sobě sice ještě přibrali Martina ze Stanice zo Žiliny, takže se prostor trochu zahustil, ale i tak to byl komfort podtržený dalšími nástěnnými malbami, tentokráte interiérovými. Plzenští do toho prostě dokážou šlápnout.

Světovar i Světovaření bylo moc fajn. Přednášky, diskuse i druhý den náš mini workshop o zvucích. A pak taky divadlo s dědečky a babičkami z Bánskej Bystrice a procházka do tajnosnubných prostor Světovaru a ochutnávky piva a v povzdálí střelba ze samopalu. A pak taky samosebou plavání v bazénu s největší hustotou zákazů na metr čtvereční! Jen pohled jsme domů neposlali…

www.svetovareni.eu