Příběh paneláku

Zajímavá exteriérová výstava na rohu ulic Jindřišská a Jiřího z Poděbrad na Karlovině.

4. února - 19. dubna 2015

Zajímavá výstava instalovaná na betonových panelech (autory architektonického řešení jsou Tereza Schneiderová, Lenka Křemenová, David Maštálka - A1 Architects) jejíž grafické zpracování má na svědomí Štěpán Malovec, představuje příběhy čtyř pardubických sídlišť: Dukly, jejíž podobu ve 40. a 50. letech ovlivnila doktrína socialistického realismu, rozsáhlých Polabin jako ukázky urbanistického řešení sídlištní výstavby na principu okrsků, Karloviny s kompozicí z věžových a deskových domů z přelomu 70. a 80. let a nejmladší a nejmenší Dašické s atypovými stavebními konstrukcemi bytových domů a netradičními fasádami. Výběr pak doplňuje sídliště Komenského náměstí v Litomyšli, především díky úpravě, již mu v letech 2001–2002 vtiskl ateliér Josefa Pleskota.

Výstava je součástí rozsáhlejšího projektu Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, jak výstava, tak projekt stojí každopádně za pozornost.

Navíc máme radost, že Uměleckoprůmyslové muzeum oslovilo Offcity ke spolupráci a společně na březen připravujeme přednášku.

www.panelaci.cz