T 20 / Den architektury: S mapou vody & videomapping

Den architektury s Offcity mapou vod
sobota 30. září 2017 od 14.00
sraz na dvorku Automatických mlýnů, Mezi mosty 436, Pardubice
& od 17:00 videomapping na budovu mlýnů a večírek

Offcity trip s mapou vod

Máte rádi mapy? Rádi v nich čtete? Anebo radši chodíte jen tak za nosem? My máme rádi oboje a jen tak pro radost jsme sobě i vám vytvořili mapu pardubické vody. Dá se podle ní chodit i bloudit a hlavně nad ní přemýšlet, co všechno voda v městském prostoru znamená a jak se může tvářit. Offcity procházka s mapou vod v ruce, jen tak za nosem, za vodou, po vodních stavbách, za příběhy, za poklady. Chcete-li vědět více, neváhete se ozvat na sarka@offcity.cz.

Sraz v sobotu 30. září 2017 ve 14:00 na dvorku Automatických mlýnů v Pardubicích.

Zásvět(l)í / videomapping

Pardubické Automatické mlýny jsou jednou z architektonických ikon města. V průběhu léta zde tvořilo a pracovalo několik výtvarných umělců, kteří vzešli z otevřené výzvy projektu Offcity a kteří aktivně pracovali s tématem Automatických mlýnů, jejich odkazem, potenciálem i geniem loci. Jedním z participujících projektů je i volné uskupení studentů pražské UMPRUM (Matěj Forejt, Vojtěch Kočí, Martina Chlebounová, Julie Lupačová), kteří pro Automatické mlýny vytvořili videomapping pracující s exteriérem i interiérem unikátní Gočárovy budovy.

Přijďte zažít mlýny v jiném světle!

Videomapping bude k vidění od soumraku až do 23:00

& večírek v mlýnské dílně: DJ bohm&franta + bar

Program se koná v rámci festivalu Den architektury iniciovaného pražským spolkem Kruh z.s. a v rámci projektu tvůrčích rezidencí Offcity AiR / Zpátky do mlýnů za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.