T 33 & W31 / Tereza Bonaventurová: Jak číst veřejný prostor?

Offcity trip & workshop s fotografkou Terezou Bonaventurovou

komentovaná procházka: sobota 4. března | 13:00–15:00
workshop: sobota 4. března |15:30–18:00 & neděle 5. března | od 13:00
sraz: OFFCITY studio, Gorkého 1404, Pardubice

Nápisy, reklamy, výlohy, tagy, graffiti, navigace, dopravní značky. Jaké informace z veřejného prostoru získáváme? Co se dozvíme, když na naše okolí podrobně zaostříme? Co můžeme vyčíst z veřejného prostoru? A jaký by ulice Pardubic byly literární žánr?

Srdečně zveme na komentovanou procházku a následný workshop, jejichž cílem bude především hlubší zamyšlení nad prostorem, který nás obklopuje a zjištění, jak moc nás ovlivňuje. Formou práce s nalezenými texty budeme zkoumat, zda nás přítomná sdělení inspirují, otravují, atakují, manipulují či zda je naopak běžně ani nevnímáme.

Během workshopu sesbírané textové i vizuální informace zpracujeme a následně v komprimované výtvarné či literární formě do veřejného prostoru zase vrátíme.

Komentovaná procházka se uskuteční v sobotu 4. 3. 2022 od 13:00 do 15:00. Workshop bude následovat cca od 15:30 do 18:00. V neděli od 13:00 na workshop navážeme, doděláme rozdělanou práci a nainstalujeme výsledná díla zpět do města. (Případně je možné se zúčastnit pouze komentované procházky.)

Sraz ve studiu OFFCITY Gorkého 1404, Pardubice v sobotu ve 13:00.

V případě jakýchkoliv dotazů, nám určitě napište.

Programem bude provázet fotografka Tereza Bonaventurová, která na podzim 2022 zkoumala veřejný prostor Pardubic v rámci své tvůrčí rezidence OFFCITY AiR 2022.

Tereza Bonaventurová (*1992) vystudovala v Ateliéru Fotografie u Lukáše Jasanského na FUD UJEP. S pomocí fotografického média se nejčastěji věnuje vizuální problematice veřejného prostoru, architektury a urbanismu, často s lehkým humorem. Doposud se její práce kromě Česka objevily také ve Španělsku, Turecku, či Německu, vydala také několik autorských publikací a současně se podílí na provozu Galerie Fotografic v Praze.

Těšíme se na vás!

Registrace a další informace: Šárka Zahálková, sarka@offcity.cz, 732 436 722


Za finanční podporu děkujeme statutárnímu městu Pardubice.