V 1 / BLAST OFF CITY

Offcity výstava
středa 11. srpna 2010 od 18.00
Dům U Jonáše, Pardubice

V termínu od 20. do 24. července 2010 proběhl v prostorách Východočeské galerie v Pardubicích v Domě U Jonáše architektonický workshop. Ten byl součástí rozsáhlejšího projektu laboratoř no. 50 zaměřeného na oživování a poznávání prostoru galerie v Domě U Jonáše, hledání přesahů mezi jednotlivými uměleckými žánry, pátrání po souvislostech a vztazích mezi člověkem a prostorem.

Účastníci architektonického workshopu / architektonické laboratoře měli za úkol zkoumat kulturní prostor města Pardubic, hledat způsoby jeho oživení a práce s ním. Iniciační pro ně byla diskuse na dané téma, která se v Domě U Jonáše uskutečnilav úterý 20. července 2010 a které se zúčastnila řada významných osobností současné (nejen) kulturní scény ČR. Za pět dní práce v „architektonické laboratoři“ vznikly zajímavé koncepty, které Vám formou této výstavy prezentujeme.

Věříme, že tvůrčí a ničím nezatížený pohled těchto mladých nadějných architektů napomůže nejen k tvorbě nového strategického a koncepčního materiálu rozvoje kultury města Pardubic, ale též představí široké veřejnosti možnosti vnímání městského kulturní prostoru, možnosti vnímání architektury a podob kultury.

Součástí výstavy je zároveň prezentace urbanistických studií a názorů na vybrané lokality, které inicioval Odbor hlavního architekta města Pardubic a které by měly vést k revitalizaci problematických částí městského prostoru a ke zkvalitnění života v něm.

Video z afterparty – DJ Ventolin