V 16 / Dostihy & zákusky

Pardubická hra městem pro všechny, kteří mají chuť objevovat město novýma očima.
od teď do 14. prosince 2019

Tvůrčí trio Czechia proměňuje až do 14. prosince 2019 pardubické ulice v dostihové závodiště. Kolektiv Czechia tvoří trojice umělkyň Michaela Karásková, Kateřina Plamitzerová a Lucie Králíková, které se svévolně potulují českými, moravskými a slezskými regiony a na základě sesbíraných dojmů, pocitů a postřehů vytváří trefné autorské průvodce, soudobé kroje anebo i městské hry. Máme radost, že v rámci Offcity tvůrčí rezidence Czechia zavítala i do Pardubic a v rámci svého projektu všem nabízejí se zapojit do netradiční městské hry. 

Do hry se může přidat kdokoli: obyvatel města i přespolní, ale hlavně ten, kdo má chuť objevovat město novýma očima. Mohlo by se zdát, že už je všechno známo a zažito, přesto se díky novým situacím a směrům může odkrýt místo přehlížené – nepovšimnuté, a přece krásné či zajímavé.

Pravidla hry: Herní plán, respektive stylizovanou mapku Pardubic, si hráč si stáhne zde či vyzvedne v Turistickém informačním centru na nám. Republiky. V plánku jsou naznačena místa s čísly, na kterých se nacházejí závodní koně. Koně mohou mít velmi různou podobu, cenu a vzdálenost od startovní čáry (na Pernštýnském náměstí). Čím dále se pilný průzkumník vypraví, tím cena koně stoupá. Téměř každý kůň má k sobě přiřazenou šifru usnadňující jeho objevení. Pokud hráč takového koně najde, vyfotí ho jednoduše mobilním telefonem nebo fotoaparátem. Za každého správně „uloveného koně“, kterého v sobotu 14. prosince hráč ukáže obsluze kavárny CZECHIA (ať už na displeji či v tištěné podobě, a to během její otevírací doby), bude odměněn dostihovou měnou.

Cukrárna CZECHIA bude jedno velké překvapení, odtajněné v pátek 13. prosince v 18:00. Těšit se můžete na jedinečnou atmosféru místa, přístupného pouze do sobotního večera. Lahodná káva, horký punč, zvláštní hudba i obsluha, ale hlavně zákusky a dorty, které dosud nikdo neviděl. V cukrárně bude možné platit pouze dostihovou měnou. Pojďte se vypravit do stájí, kde oddechují uřícení Napoli, Lady Anne, Narcius, Kostrava a další. Těšíme se, že v době zběsilého adventu objevíte neznámé končiny, přijdete si k nám odpočinout a vyprávět.

Kde najdu cukrárnu CZECHIA?

  • Cukrárna CZECHIA je neobyčejná cukrárna, kterou naleznete v ulici Sv. Anežky České 121 (naproti Divadlu 29), a to pouze v pátek 13. a v sobotu 14. prosince. Otevírací doba: pátek 13. 12. od 18:00 (vernisáž), sobota 14. 12. od 10:00 do 19:00.

Co dělat, když potřebuji poradit?

  • Ozvěte se na e-mail: sarka@offcity.cz nebo zavolejte na telefonní číslo 732 436 722.