V 5 / OFFCITY AiR: Nancy Dewhurst / Manuální mlýny

Interaktivní instalace Nancy Dewhurst (UK) v prostorách Automatických mlýnů.
pátek 15. září 2017 od 19.00, sobota 16. září 2017 od 12.00 do 18.00
Automatické mlýny, Mezi mosty, Pardubice

Nancy Dewhurst: Manuální mlýny

Vernisáž: pátek 15. září od 19:00

Otevřeno: sobota 16. září od 12:00 do 18:00

  • Připojte se k nám na poledním brunchi na mlýnském dvoře, prozkoumejte instalaci Nancy Dewhurst po své vlastní ose či využijte možnosti autorské komentované prohlídky (v každou celou hodinu).

V pátek 15. září a v sobotu 16. září se Automatické mlýny krátce znovu promění ve funkční provoz, kde jsou však všechna strojní zařízení poháněna manuálně. Nancy Dewhurst, mladá hostující umělkyně z Velké Británie, během své tvůrčí rezidence v Automatických mlýnech vytvořila hravou interaktivní instalaci z nalezených objektů. Nechala se inspirovat areálem, budovou a jejím strojním vybavením. Prostřednictvím jejích autorských objektů se budete moci dočasně stát zdejším pracovníkem, obsluhovat zařízení, jezdit továrním vlakem nebo vyřizovat korespondenci v místní administrativní kanceláři. "Trundle Wheel”, kolový délkometr, bude opět k dispozici pro slepé zážitkové procházky. Vystaveny budou též objekty / stroje vyrobé účastníky autorského workshopu, který v mlýnech s Nancy proběhl v neděli 10. září.

Nancy Dewhurst: Manual Mills

Opening: Friday 15th September at 7pm

Open: Saturda 16th September from 12am to 6pm

  • Feel free to explore the installation on your own, or if you prefer you can be given a tour (one tour every hour). Join us for brunch at noon!

This Friday and Saturday the Automatic Mills will once again become a functioning factory - where all the machinery is operated manually! Taking inspiration from the quirks of the building and the machinery within it, Nancy Dewhurst (currently an AiR at the Mills) has created a playful, interactive installation from found objects. You will become a worker in the factory, where you can operate the machinery, ride on the factory train, or type emails in the admin office. The ‘Trundle Wheel’ will again be available for experiential blind-folded walks, and the ‘machines’ made by participants of this Sunday’s workshop will also be exhibited and available for use.

Interaktivní instalace je realizována za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice v rámci projektu OFFCITY AiR / Zpátky do mlýnů.