W 21 / OFFCITY AiR: R/Osvítíme mlýny / workshop videomappingu

Jednodenní dílna videomappingu v Automatických mlýnech v Pardubicích.
pátek 29. září 2017 od 10.00 do 15.00 & 16.00 do 21.00
Automatické mlýny, Mezi mosty, Pardubice

Workshop videomappingu realizovaný v rámci umělecké rezidence studentů pražské UMPRUM v pardubických Automatických mlýnech.

První část workshopu (10:00-15:00) je určena komukoli bez rozdílu věku, koho zajímá videomapping, čili pohyblivý obraz, který dokáže proměňovat místo a architekturu bez trvalých zásahů. Na workshopu se seznámíte se zajímavými příklady videomappingu z celého světa i s tím, jak takový videomapping vzniká. Součástí dílny bude i letmý exkurs do světa zvuku: práce s teréními nahrávkami, jejich samplováním a výsledný mix hudby.

Druhá část dílny (16:00-cca 21:00) je určena těm, kteří mají alespoň základní zkušenosti s prací v počítačovém programu Adobe After Effects, podmínkou účasti je vlastní počítač s tímto softwarem. Účastníci za pomoci lektorů zrealizují vlastní videomapping.

Workshop povedou:

  • Matěj Forejt, absolvent bakalářského studia filmové teorie na FF UK a student dějin a teorie moderního a současného umění na UMPRUM v Praze
  • Vojtěch Kočí, Martina Chlebounová, Julie Lupačová, studenti ateliéru filmové a televizní grafiky na UMPRUM v Praze

Jako tvůrčí tým mají za sebou účast na přehlídkách a festivalech v různých koutech ČR. Účast na workshopu je zdarma, nutná je pouze předchozí registrace.

Max. počet účastníků na odpolední část: 5 osob

Více informací a přihlášení: sarka@offcity.cz, 732 436 722

Workshop je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.