W 28 / Breaking Barriers: Umělecký pohled

Dílna, která vám představí možnosti audiovizuálního obrazu s přesahem do výtvarného umění.

pátek 22. dubna – neděle 24. dubna 2022
GAMPA – Galerie města Pardubic & veřejné prostory / Pardubice 

Pardubický spolek OFFCITY a brněnská platforma TUKE.TV spojily své síly. Výtvarné umění se setkává s audiovizí ve společném zájmu, kterým je kultivace veřejného prostoru, budování porozumění a bourání neviditelných bariér.


V rámci projektu, který byl podpořen americkým grantem Alumni Engagement Innovation Fund a nadací Bader Philantrophies Foundation, se uskuteční série workshopů, diskuzí a akcí ve veřejném prostoru, které umožní provázání a zapojení širokého spektra lidí: romských umělců, profesionálů v kinematografii, studentů aj.

 • Srdečně zveme začátečníky*ice, nadšence*kyně i poloprofesionál*ky pracující s médiem videa, filmu a pohyblivého obrazu k účasti na filmových workshopech. Vítáme romské i neromské autor*ky bez ohledu na věk, kteří*ré se nebojí experimentu, chtějí sdílet své zkušenosti a poznávat nové možnosti.

Více informací a registrační formulář je k dispozici zde.
 


 
Umělecký pohled | 22. –24. dubna 2022

 • místo konání: GAMPA – Galerie města Pardubic & veřejné prostory / Pardubice
 • Dílna, která vám představí možnosti audiovizuálního obrazu s přesahem do výtvarného umění.
 • Lektoři: spolupracovníci*ce Artyčok.tv – nezávislé audiovizuální online platformy pro současné umění, která je úzce spjatá s Akademií výtvarných umění v Praze.

Program workshopu: bude upřesněn v průběhu dubna

Více informací: Šárka Zahálková, sarka@offcity.cz, 732 436 722

 


FAQ

 • Kdy a kde se všechny dílny uskuteční?:
  22.–24. dubna 2022 (Pardubice) 
  3.–5. června 2022 (Brno) 
  9.–11. září 2022 (Pardubice)
 • Jak to bude zhruba probíhat?: Začneme zpravidla v pátek večer – seznamováním, společnou diskusí, představením něčeho zajímavého, filmovou projekcí. Během soboty a neděle nás budou vždy čekat přibližně 3 až 4 hodiny společné práce – trocha povídání, ale hlavně experimentování, zkoušení nových možností v práci s videem. Zbytek času bude určen na vlastní tvorbu, seznamování se s ostatními a společnou reflexi.
 • Co za to?: Pro všechny vybrané je účast na dílnách zdarma. Pokud nežijete v místě, kde se dílna koná, zajistíme vám také ubytování.
 • Mohu se zúčastnit jen některé z dílen?: Ano, je možné se zapsat jen na část programu, ale jelikož je kapacita velmi omezená, doporučujeme nenechat registraci na poslední chvíli.


Tančit pro kameru | 3.–5. června 2022


místo konání: Husa na provázku & veřejné prostory města / Brno 
Tanec pro kameru v sobě propojuje kinematografii a choreografii do jedinečného filmového zážitku. Budeme zkoumat vztah kamery a pohybu před ní.


Doku–pohled | 9.–11. září 2022


místo konání: GAMPA – Galerie města Pardubic, Divadlo 29 & veřejné prostory / Pardubice 
Dílna vedená dokumentaristy a pedagogy pražské FAMU se zaměří na průzkum možností nefiktivního filmu. Budeme se věnovat různým dokumentárním přístupům v rámci audiovizuální praxe.