W 29 / Breaking Barriers: Tanec a kamera

Dílna, která propojuje kinematografii a tanec - choreografii. Budeme zkoumat vztah kamery a fyzického pohybu.

pátek 3. června – neděle 5. června 2022
Sklepní scéna TERÉN (budova Husa na provázku) & veřejné prostory města / Brno Pardubický spolek OFFCITY a brněnská platforma TUKE.TV spojily své síly. Výtvarné umění se setkává s audiovizí ve společném zájmu, kterým je kultivace veřejného prostoru, budování porozumění a bourání neviditelných bariér.


V rámci projektu, který byl podpořen americkým grantem Alumni Engagement Innovation Fund a nadací Bader Philantrophies Foundation, se uskuteční série workshopů, diskuzí a akcí ve veřejném prostoru, které umožní provázání a zapojení širokého spektra lidí: romských umělců, profesionálů v kinematografii, studentů aj.

Srdečně zveme začátečníky*ice, nadšence*kyně i poloprofesionál*ky pracující s médiem videa, filmu a pohyblivého obrazu k účasti na filmových workshopech. Vítáme romské i neromské autor*ky bez ohledu na věk, kteří*ré se nebojí experimentu, chtějí sdílet své zkušenosti a poznávat nové možnosti.


Více informací a registrační formulář je k dispozici zde.

 

Tanec a kamera | 3. –5. června 2022

  • místo konání: TERÉN (budova Husa na provázku) & veřejné prostory města / Brno 
  • dílna, která vám představí možnosti audiovizuálního obrazu s přesahem do výtvarného umění.
  • lektorky: Režisérka a kameramanka KRISTÝNA BARTOŠOVÁ,studovala na Vyšší odborné škole filmové ve Zlíně, Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a absolvovala Katedru dokumentární tvorby na FAMU. Současně navštěvovala Ateliér nových médií na Akademii výtvarných umění v Praze. Točí dokumentární filmy, taneční videa, videa pro výstavy, tvoří videoinstalace.
    Tanečnice a choreografka SABINA BOČKOVÁ, vystudovala Taneční centrum Praha, byla členkou Baletu Jihočeského divadla a dva roky sólistkou Pražského komorního baletu. Několik let působí na nezávislé taneční scéně: např. v n o m a d – Alica Minar a kol., Tantehorse – Vivisectic, !O! - Family Therapy, tYhle – LEGOrytmus, Meduza (ČTP 2019) ad. Je členkou spolku POCKetART (Plné sklady citů, Jáma lvová s Johanou Pockovou, Song lines s Tomášem Janypkou). Je také studentkou Fakulty humanitních studií UK, kde se věnuje filozofii a antropologii.
    Program workshopu: bude upřesněn.

Více informací: Šárka Zahálková, sarka@offcity.cz, 732 436 722

FAQ

Kdy a kde se všechny dílny uskuteční?:
3.–5. června 2022 (Brno) 
9.–11. září 2022 (Pardubice)
Jak to bude zhruba probíhat?: Začneme zpravidla v pátek večer – seznamováním, společnou diskusí, představením něčeho zajímavého, filmovou projekcí. Během soboty a neděle nás budou vždy čekat přibližně 3 až 4 hodiny společné práce – trocha povídání, ale hlavně experimentování, zkoušení nových možností v práci s videem. Zbytek času bude určen na vlastní tvorbu, seznamování se s ostatními a společnou reflexi.
Co za to?: Pro všechny vybrané je účast na dílnách zdarma. Pokud nežijete v místě, kde se dílna koná, zajistíme vám také ubytování.
Mohu se zúčastnit jen některé z dílen?: Ano, je možné se zapsat jen na část programu, ale jelikož je kapacita velmi omezená, doporučujeme nenechat registraci na poslední chvíli.

 

Doku–pohled | 9.–11. září 2022

místo konání: GAMPA – Galerie města Pardubic, Divadlo 29 & veřejné prostory / Pardubice 
Dílna vedená dokumentaristy a pedagogy pražské FAMU se zaměří na průzkum možností nefiktivního filmu. Budeme se věnovat různým dokumentárním přístupům v rámci audiovizuální praxe.