Zelenobarevná brána

Vedení pardubické radnice se rozhodlo iniciovat veřejnou anketu zda omítnout čí neomítnout Zelenou bránu.

Chce se tak zřejmě zbavit odpovědnosti za závažné rozhodnutí, které musí učinit, nebo je to politický marketing – jak nakrmit voliče a pak pod tíhou jiných „odborných“ argumentů rozhodnout jinak. Každopádně je to akt velmi nerozumný a zavádějící, protože se fakticky nejedná o „nápad památkářů“, jak to bylo prezentováno ústy pana F. Šebka v médiích, ale o součást řešení velmi složitého stavebně technického problému. A takové problémy přece nelze řešit „hlasem lidu“. To zda vzhled Zelené brány bude změněn a jak bude změněn je jenom malá část problému, ale pokud se radní rozhodnou, že lidový plebiscit zastaví fyzikální procesy ve zdivu, tak je vítězství lidského ducha neodvratitelné…

Pokud by někoho zajímala historická fakta k přestavbě na počátku 20. století, která dala Zelené bráně dnešní podobu, tak jsme připravili specializované stránky s touto tématikou.

Když už ale město rozjelo tuto konceptuální uměleckou akci pojďme ji využít! Zahoďme zažité představy o bráně a přemýšlejme o její nové funkci!

* * * * *

Projekce akcí a informací o městě je jen jednou z možností, jak využít velké plátno Zelené brány. Pokud se také chcete zapojit do zelenobarevné brány, není nic snazšího. Stáhněte si soubor .psd pro zakres do fotografie a pošlete ho na e-mail pepe@offcity.cz.