Bylo nebylo 7

Bylo nebylo 7

20. 2. 2020

Dobná nenápadná přístavba v Jindřišské ulici v Pardubicích. Plechová fasáda rozsvítila omšelé prostory přilehlého domu a malého dvorku.

Bylo nebylo 4

Bylo nebylo 4

21. 3. 2012

Nová obálka pro domek na Plackého třídě. Barevná fasáda oživuje lehce šedivé náměstíčko naproti bývalému Prioru.

Bylo nebylo 5

Bylo nebylo 5

21. 3. 2012

Zajímavá realizace rodinného domu v Pardubicích – Pardubičkách. Teď jen počkat na lepší počasí a domek lépe nafotit.

VÝSLEDKY: OFFCITY online residency / make off-city on again

VÝSLEDKY: OFFCITY online residency / make off-city on again

Na základě mezinárodní otevřené výzvy pro umělce, kurátory, filosofy a experimentátory se nám sešlo celkem 47 přihlášek z celého světa. Výběr nebyl jednoduchý, ale nakonec jsme se rozhodli pro 8 zahraničních projektů a 2 české. Děkujeme všem za čas, který přípravě přihlášek věnovali!

A 5 / Cuboid

A 5 / Cuboid

10. 12. 2012

přednáška z cyklu Offcity architekti
úterý 27. října 2009 od 18 hodin
budova Krajské knihovny Pardubice, Pernštýnské náměstí

Readymade in Office

Readymade in Office

17. 4. 2014

Nevím jestli jsou sídla úřadů také dostatčně veřejná místa – někdy mám spíš pocit, že to je nějaká soukromá zábava … nicméně úředníci úřadu, který se jmenuje Vojenská ubytovací a stavební správa neboli VUSS připravili pro veřejnost extrémně zajímavou podívanou – dva objekty „Váza“ a „Lorňon“ jemně odkazují k minulosti úřadu, zároveň recyklují pro umělecké dílo soudobé materiály – jen tak dál soudruzi!

Tajemství bílé kuličky

Tajemství bílé kuličky

9. 4. 2009

Tajemství jsou od toho, aby se neprozrazovala. Dlouho jsem tedy přemýšlela, zda taj bílé kuličky prozradit či nikoliv. Bude pak fungovat? Nepokazí se celý rituál očekávání? … Ale což, berme to jako experiment. A brzy uvidíme, zda kouzlo bílé kuličky přetrvá i tuto zatěžkávací zkoušku…

Návrhy rekonstrukce pardubického přednádraží

Návrhy rekonstrukce pardubického přednádraží

22. 11. 2013

Dne 6. listopadu 2013 proběhla prezentace návrhů na řešení Pernerova náměstí.
Byly osloveni 4 týmy dopravních inženýrů s architekty. Prezentace proběhla v hudebním sále pardubické radnice. OHA nám poskytnul prezentační panely jednotlivých týmů, které jsou ke stažení níže.

Tesla 2

Tesla 2

16. 6. 2014

Dřívější sláva Tesly jako společnosti budoucnosti a technologického postupu dávno pominula. Dnes je celý areál nepřístupný veřejnosti a čeká se na jeho demolici.

Hranice

Hranice

24. 2. 2014

Se Zuzkou jsme dost často řešili téma hranice. Kde jsou a jak je vnímáme. Zuzka do toho šla dost po hlavě a tak brzo existovala mimo hranice Česka, půl roku ve Valencii, další čas v Paříži, Fankfurtu. Prostě kosmopolitní člověk a tak velkým překvapením bylo její téma Bakalářské práce, kde řešila fenomén zanikající hranice ve městě Mikulov, zpracované na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Následuje rozhovor se Zuzkou Ragánovou o Hranicích.

Historici tepou změny na zámku

Historici tepou změny na zámku

17. 4. 2014

Těžkou kritiku svých plánů ze všech stran se kraj snaží prezentovat jako vstřícnou idylku. Názor odborníků, stanovisko pardubické radnice i petici proti komercionalizaci zámku ignoruje.