Bylo nebylo 7

Bylo nebylo 7

20. 2. 2020

Dobná nenápadná přístavba v Jindřišské ulici v Pardubicích. Plechová fasáda rozsvítila omšelé prostory přilehlého domu a malého dvorku.

Bylo nebylo 5

Bylo nebylo 5

21. 3. 2012

Zajímavá realizace rodinného domu v Pardubicích – Pardubičkách. Teď jen počkat na lepší počasí a domek lépe nafotit.

Bylo nebylo 4

Bylo nebylo 4

21. 3. 2012

Nová obálka pro domek na Plackého třídě. Barevná fasáda oživuje lehce šedivé náměstíčko naproti bývalému Prioru.

Readymade in Office

Readymade in Office

17. 4. 2014

Nevím jestli jsou sídla úřadů také dostatčně veřejná místa – někdy mám spíš pocit, že to je nějaká soukromá zábava … nicméně úředníci úřadu, který se jmenuje Vojenská ubytovací a stavební správa neboli VUSS připravili pro veřejnost extrémně zajímavou podívanou – dva objekty „Váza“ a „Lorňon“ jemně odkazují k minulosti úřadu, zároveň recyklují pro umělecké dílo soudobé materiály – jen tak dál soudruzi!

A 5 / Cuboid

A 5 / Cuboid

10. 12. 2012

přednáška z cyklu Offcity architekti
úterý 27. října 2009 od 18 hodin
budova Krajské knihovny Pardubice, Pernštýnské náměstí

Tajemství bílé kuličky

Tajemství bílé kuličky

9. 4. 2009

Tajemství jsou od toho, aby se neprozrazovala. Dlouho jsem tedy přemýšlela, zda taj bílé kuličky prozradit či nikoliv. Bude pak fungovat? Nepokazí se celý rituál očekávání? … Ale což, berme to jako experiment. A brzy uvidíme, zda kouzlo bílé kuličky přetrvá i tuto zatěžkávací zkoušku…

Návrhy rekonstrukce pardubického přednádraží

Návrhy rekonstrukce pardubického přednádraží

22. 11. 2013

Dne 6. listopadu 2013 proběhla prezentace návrhů na řešení Pernerova náměstí.
Byly osloveni 4 týmy dopravních inženýrů s architekty. Prezentace proběhla v hudebním sále pardubické radnice. OHA nám poskytnul prezentační panely jednotlivých týmů, které jsou ke stažení níže.

Tesla 2

Tesla 2

16. 6. 2014

Dřívější sláva Tesly jako společnosti budoucnosti a technologického postupu dávno pominula. Dnes je celý areál nepřístupný veřejnosti a čeká se na jeho demolici.

Hranice

Hranice

24. 2. 2014

Se Zuzkou jsme dost často řešili téma hranice. Kde jsou a jak je vnímáme. Zuzka do toho šla dost po hlavě a tak brzo existovala mimo hranice Česka, půl roku ve Valencii, další čas v Paříži, Fankfurtu. Prostě kosmopolitní člověk a tak velkým překvapením bylo její téma Bakalářské práce, kde řešila fenomén zanikající hranice ve městě Mikulov, zpracované na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Následuje rozhovor se Zuzkou Ragánovou o Hranicích.

Historici tepou změny na zámku

Historici tepou změny na zámku

17. 4. 2014

Těžkou kritiku svých plánů ze všech stran se kraj snaží prezentovat jako vstřícnou idylku. Názor odborníků, stanovisko pardubické radnice i petici proti komercionalizaci zámku ignoruje.

Zelená brána

Zelená brána

21. 3. 2012

Výtah k opravě z let 1912/14 z textu archivní rešerše E. Nové pro Stavebněhistorický průzkum Zelené brány v Pardubicích – F. R. Václavík, E. Nová, Pradubice 2007. Text je chráněn autorským zákonem, jakékoliv citování jen z povolením autorů a s uvedením citovaného díla.

OFFCITY AiR 2018 / Results

OFFCITY AiR 2018 / Results

18. 2. 2016

We gladly introduce four projects – participants of the OFFCITY AiR 2018.
S radostí vám představujeme čtyři projekty – účastníků OFFCITY AiR 2018.

Pardubice, mé rodné město

Pardubice, mé rodné město

21. 3. 2012

Ano, v Pardubicích jsem se narodila, ale (téměř) odjakživa jsem bydlela v Rybitví. Z pardubické porodnice nás v březnu r. 1955 odvezla sanita, ale dojela jen k rybitevské mateřské školce, domů se se mnou v náručí musela maminka probojovat závějemi sněhu. Pardubice mám velice ráda, ale není to místo, kde jsem, řečeno slovy Jana Wericha, hrála s kamarády kuličky. To Rybitví a Třešť, odkud pocházejí mí rodiče a kde jsem pravidelně trávila prázdniny (i uhelné), to jsou má „srdeční“ místa.

Student FEI Pardubice z Mostu

Student FEI Pardubice z Mostu

24. 2. 2009

Jsem student FEI Pardubice z Mostu je mi 26 let. V Pardubicích žiju 5 let momentálně na privci u pivovaru. Už mám prakticky vše splněno krom státní zkoušky bc, takže mám moře času, který trávím nejvíce doma (privát) u kompu. Ne že bych byl takovej pecivál, ale jsem zimouřivej člověk a je zima. Většinou teda jezdím autobusem směr Univerzita nebo Polabiny kde bydlí na privátě kámoši.

Diody z Eindhovenu

Diody z Eindhovenu

11. 2. 2014

Wizzair vás tam dotáhne za pár kaček. Philips to tam zabil. Naláká vás svým industriálním zvukem. Je to úplně jinej štýlek něž zbytek Holandska. Žádný tulipány, krávy, ovce a roztomilý pole. Z letiště projíždíte skrz vznikající periférii vedle prázdných továren až do centra bez středověkého kontextu. Pár min to před lety vyřešilo. Skoro v centru je obří prázdný komplex Philips, který se pozvolna mění ve fungující strukturu, vznikají inkubátory pro podporu kreativního průmyslu, studia pro design, architekturu, umění, tanec a fotografii.